All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ square bottom big bag fibc ] match 57 Products.
FIBC Bulk Bag Baffle Liner , Agricultural Products Storage PE Liner Bag
| Product Name: | PE Baffle Liner |
|---|---|
| Thickness: | 4mil, 6mil |
| Construction: | Baffle, Cube |
Transparent anti-sifting PE baffle liner attached to Jumbo bag FIBC
| Product Name: | Liner With Baffle |
|---|---|
| Attachment: | With Fins And Sewed |
| Construction: | Baffle, Cube |
Cube baffled construction PE liner bag for cement shipping transportation
| Product Name: | Baffle Construction Liner |
|---|---|
| Thickness: | 4mil, 6mil |
| Construction: | Baffle, Cube |
Clear PE Liner Bag With Fins And Sewed Attachment , SGS / CPTC Certificate
| Product Name: | Liner With Baffle |
|---|---|
| Attachment: | With Fins And Sewed |
| Construction: | Baffle, Cube |
Chemical / cement / agricultural products big bag Baffle liners with virgin PE
| Product Name: | PE Baffle Construction Liner |
|---|---|
| Thickness: | 4mil, 6mil |
| Construction: | Baffle, Cube |
Grey PP Fabric 1000KGS 4 Panel Big Jumbo Bags For Transportation Storage Seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1000KGS tall 4-Panel baffle bag 100% virgin PP for granules packing
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Big 4-Panel Bulk Bag with stevedore strap for soybeans / seeds Packing
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Sift-proofing 4-Panel baffle bag , Industrial 1 Tonne Bulk Bags with filler cords
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Powder packing 4-Panel baffle bag 1000KGS OF 100% virgin green PP fabric
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |

