All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ square bottom big bag fibc ] match 57 Products.
1000kg Capacity Jumbo Square Bottom Big Bag FIBC with half cross corner
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Safe Big Square Bottom Bulk Bag Liner Tube Liner For Outer PP FIBC Bag
| Material: | PE |
|---|---|
| Thickness: | 3mil, 6mil |
| Construction: | Form Fit, Tube Liner |
Agricultural Packing granules / pellets big bag FIBC with stevedore strap
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Cube jumbo storage bags FIBC for flour carbons chemical powders
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
Black PP woven baffle bag / Q bag FIBC for powder flour carbons chemical powders
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
Durable Form Fit PE Big Bag Liners Skirt Top With Filling Spout Top Type
| Product Name: | Form Fit PE Big Bag Liner |
|---|---|
| Material: | PE |
| Color: | Natural, Blue, Black, Pink |
Transparent 3mil 6mil Thickness Form Fit PE Big Bag Liner Of LLDPE/LDPE
| Product Name: | Form Fit PE Big Bag Liner |
|---|---|
| Material: | PE |
| Color: | Natural |
Transportation grains / granules baffle big bag , Volume 20 to 115 cubic feet
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP material normal baffle cube bag FIBC for flour / carbons / chemical powders
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Q Bag |
| Capacity: | Up To 3300lbs |

