All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ type c big bulk bags ] match 175 Products.
Open Top Big FIBC Bulk Bag For Packing Bulk Goods , 500KG- 3000KG SWL
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", 40*40" |
| Color: | Black, White, Blue, |
White / Black PP 1 Ton Jumbo Bag With UV Stabilization 90x90x120cm
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", |
| Color: | White, Blue, Black |
Transportation grains / granules baffle big bag , Volume 20 to 115 cubic feet
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Grounded PP FIBC Conductive Big Bag Bulk Storage Bags White 2205lbs
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Anti - Static Sand Cement Bulk PP Woven Big Bag 4 Cross Corner Loop
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Baffle Big Space Saver Bag Bulk Liner Bulk Bag Used FIBC Jumbo Bag Polypropylene
| Usage: | Grain Agriculture Wheat Rice |
|---|---|
| Color: | SGS/CPTC |
| Material: | Polypropylene |
Cube jumbo storage bags FIBC for flour carbons chemical powders
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
Full open top 500KG UN big bag FIBC Bulk Packing dangerous goods
| Product Name: | UN Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
Four-Panel Big Bag FIBC With Side Seam Loops , Industrial PP Bulk Bag
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | SGS/CPTC |
600kg white UN big bag FIBC , Industrial dangerous goods Jumbo Bags
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | UN Certified Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |

