All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ un bulk bags ] match 587 Products.
Breathable Ventilated bulk bags
| Product Name: | Ventilated Bulk Bags |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Firewood ventilated bulk bags
| Product Name: | Firewood Ventilated Bulk Bags |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Safety Blue / White / Black Big Bag FIBC , UV Treated 2200 LBS Fibc Bulk Bags
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Cross Corner Circular Bulk Bag FIBC With Skirt Top For Iron Powder
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
CPTC 2200LBS PP Bulk Bags Tubular Body With Discharge Spout
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Anti Sift 4400lbs Baffle Bulk Bags for Efficient and Durable Material Handling
| Moistureproof: | Yes |
|---|---|
| Filling Style: | Open Top |
| UV Protection: | Yes |
TYPE D Baffle Anti Static Bulk Bags Efficient And Reliable Packaging Solution
| Usage: | Bulk Material Handling |
|---|---|
| Color: | White |
| Lifting Style: | 4 Corner Loops |
Chemical Resistant Anti Static Bulk Bags with Baffle Design for 1000kg Capacity
| Filling Style: | Open Top |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Discharge Style: | Flat Bottom |
UN Approved Ventilated Bulk Bags For Transport Up To 3000LBS
| Size: | 6OZ |
|---|---|
| Moisture Barrier: | Yes |
| Reusable: | Yes |

