All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ un fibc ] match 488 Products.
Polypropylene Big Bag FIBC Open Top Duffle Top and Custom Printing for Filling Needs
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
|---|---|
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
| Coating: | UV Resistant |
Label PE / PP Liner Material Big Bag Sack With 4/2/1 Lifting Loops
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
|---|---|
| Coating: | UV Resistant |
| Color: | White, Blue, Green, Etc. |
600kg white UN big bag FIBC , Industrial dangerous goods Jumbo Bags
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | UN Certified Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
UN one Tonne bulk bag dangerous goods packing , one ton sand big bag
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 6:1 |
| Certificate: | SGS/CPTC |
2200lbs storage dangerous goods UN Bulk Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Color: | White |
| Print: | With Or No |
Bulk Packaging PP Ibc Plastic Containers , One Ton Flexible Container Bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP Woven Big Bulk Big Bag FIBC for Rice and food grade Jumbo bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
2000kg Antistatic Type C Conductive Big Bag
| Product Name: | Type C Conductive Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | White |
UN Big Bag The Perfect Solution for Heavy-Duty and Bulk Material Handling Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Lifting Capacity: | 1000kg |
| Baffle: | Yes |

