All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ un fibc ] match 488 Products.
Woven Polypropylene Bags One Tonne Bags 10'' High 14 D X 18''H
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
1000KGS 1 Ton Bags Big Bag Container Red Orange Yellow Blur Green
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Open Top Big FIBC Bulk Bag For Packing Bulk Goods , 500KG- 3000KG SWL
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", 40*40" |
| Color: | Black, White, Blue, |
Industrial Plastic Jumbo Bag Custom Packing Big Sack 2000KG
| Loop: | 4 Loops Strong Durable |
|---|---|
| Material: | PP |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
UN Big Bag with 1000kg Load Capacity, Double Chain Stitching, and Blue Loop Color for Secure Material Handling
| Baffle: | Yes |
|---|---|
| Static Protection: | Yes |
| Filling Spout: | Duffle Top |
UN Big Bag with Duffle Top Filling Spout, Double Chain Stitching, and Static Protection for Secure Bulk Packaging
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Top: | Filling Spout |
| Static Protection: | Yes |
Cube jumbo storage bags FIBC for flour carbons chemical powders
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
Polypropylene One Tonne Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Bag Height: | 80'' High |
PP material normal baffle cube bag FIBC for flour / carbons / chemical powders
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Q Bag |
| Capacity: | Up To 3300lbs |
Chemical powder baffled FIBC flexible intermediate bulk container OF PP woven
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |

