All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ un fibc ] match 488 Products.
Anti - Static Sand Cement Bulk PP Woven Big Bag 4 Cross Corner Loop
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP FIBC Coated and Uncoated 1 Tonne Bags for ADR RID and IMDG Transportation
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1000kg Capacity UN Big Bag with Static Protection and Cross Corner Loops for Secure Hazardous Material Transport
| Color: | White |
|---|---|
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
| Load Capacity: | 1000kg |
Skirt Top U Panel UV Treated Industrial Bulk Bags For Sand / Cement / Soil
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White |
Waterproof Conductive Big Bag with Abrasion Resistance Less Than 0.5S Static Decay
| Sealing Strength: | Well |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
UN Big Bag with 1000kg Load Capacity Anti-static Coating and Cross Corner Loops for Secure Transportation
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Coating: | Anti-static |
| Capacity: | 1000kg |
Double Chain Stitching UN Big Bag with Baffle and 1000kg Capacity for Industrial Bulk Transport
| Baffle: | Yes |
|---|---|
| Stitching: | Double Chain |
| Top: | Filling Spout |
Large Conductive Bulk Bags Used In Transportation Chemical Powders
| Product Name: | Type C Conductive Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | White |
UN Big Bag with Blue Loop Color Anti-static Coating and 1000kg Load Capacity for Safe Transport
| Baffle: | Yes |
|---|---|
| Loop Color: | Blue |
| Coating: | Anti-static |
1000kg Capacity UN Big Bag with Anti-static Coating and Double Chain Stitching for Secure Heavy-Duty Transport
| Loop Color: | Blue |
|---|---|
| Stitching: | Double Chain |
| Coating: | Anti-static |

