All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ un fibc ] match 488 Products.
1000kg PP Woven Super Sack Bulk Bag Customized Logo
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
1000kg Capacity UN Big Bag with Anti-static Coating and Double Chain Stitching for Heavy Duty Packaging
| Filling Spout: | Duffle Top |
|---|---|
| Use: | Tote Handbag-sports Sling Lugage |
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
Chemicals PP Material Big Flexible Intermediate Bulk Containers
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Non - Groundable Conductive Big Bag 500kg For Dangerous Flammable Powders
| Product Name: | Non-grounded big Bag |
|---|---|
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
| Ability: | Anti-static |
Baffle Conductive Industrial Bulk Bags Anti - Sifting For Flammable Goods
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
1 Ton Conductive Big Bag Groundable For Anti - Static Pp Fabric , 5-1 Safety Factor
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Four - Panel 600KG Conductive Big Bag , White Polypropylene Big Bulk Bag
| Capacity: | 600KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Customized size Foil / poly liner - inserted at top bulk bag , form fit Shape
| Product Name: | Foil / Poly Liner |
|---|---|
| Material: | Foil / Poly |
| Color: | Natural |
Cement / minerals / chemicals transportation 1 Tonne bags FIBC U-panel
| Product Name: | U-panel 1 Ton Bag |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Potato ventilated bulk bags 1.5tonne , red breathable PP fabric FIBC Bags
| Product Name: | Ventilated Potato Bulk Bags |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |

