All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ un fibc ] match 488 Products.
Corner Loops UN Bulk Bags 2200lbs ASTM G 154-00 White 1000kgs
| Product Name: | 1 Ton U-panel Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |
4 Panel Conductive Bulk Bags Anti Static Bulk Bags With Logo Printed
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Coal Tar Pitch Lumps 2200LBS Jumbo Bags With Cross Corner Or Corner Loops
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Open Top White Jumbo Bags With Top Perimeter For Packing Agricultural Products
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Transparent PE Shipping Container Liners Form Fit Liner , 1000kgs Loading
| Material: | LLDPE+LDPE |
|---|---|
| Construction: | Form Fit, Tube Liner |
| Name: | Form Fit PE Big Bag Liner |
Filling Spout Top Flat Bottom Pe Baffle Liner For Fibc And Bulk Bag 90*90*100cm
| Product Name: | Baffle Liner |
|---|---|
| Thickness: | 4mil, |
| Construction: | Baffle, |
Open Top Flat Bottom Ton PP Woven Bulk Bag For Builder Construction
| Size: | 35x35x35" |
|---|---|
| Material: | Woven PP |
| Capacity: | Up To 2200lbs |
Polypropylene Groundable Conductive Big Bags Anti Static
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
2 Ton Polypropylene Ventilated Breathable Baffle Bulk Bags
| Loading Weight: | 2Ton |
|---|---|
| Bottom Option (Discharge): | Flat Bottom |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |

