All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ un fibc ] match 488 Products.
Conductive FIBC The Practical and Durable Solution for Conductive Material Handling
| Lifting Style: | Forklift |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Type: | U Panel |
UN Big Bag with Duffle Top Filling Spout, Baffle for Load Stability, and Cross Corner Loops for Secure Handling
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Filling Spout: | Duffle Top |
| Baffle: | Yes |
Industrial Grade UN Big Bag Flexible Container for Loading Unloading and Transport
| Color: | White |
|---|---|
| Corner Loops: | 4 |
| Loops: | Cross Corner |
Conductive PP Big Bag 1 Ton Super Sack Bulk Bag Jumbo Big Bag
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
6OZ Ventilated Bulk Bags Recyclable for Transport
| Type: | Big Bag |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| Material: | PP |
One Ton Big Bag Sack The Dependable Packaging Solution for Heavy-Duty Needs
| Top Option: | Filling Spout |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Dust Proof: | Yes |
SGS Approved Jumbo Bulk Bags for Heavy Load Capacity and Durability
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Material: | Polypropylene |
Circular Groundable Container Liner Bags for Bulk Goods Storage and Transportation
| Printable: | Yes |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Bottom Size: | 35*35'', 39*39'', 41*41'' |
6mil Thickness Ventilated Bulk Bags with UV Stabilization
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout |
| Color: | White |
1 Tonne Anti-Sifting Container Liner Bags 6mil Waterproof Cargo Bags for Industrial
| Material: | PP |
|---|---|
| UV Protection: | Yes |
| Feature: | Waterproof , Recyclable, Anti Sifting |

