All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ un fibc ] match 488 Products.
3000LBS One Ton Big Bag Jumbo Bag for Heavy Duty Industrial Applications
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Size: | 90x90x100cm |
Food Grade IBC Bulk Bags with SGS Certification and 2500 LBS Capacity
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
UN Approved Ventilated Bulk Bags For Transport Up To 3000LBS
| Size: | 6OZ |
|---|---|
| Moisture Barrier: | Yes |
| Reusable: | Yes |
500KG 6OZ PP Large Bulk Bags for Bulk Packaging Solutions
| Color: | White |
|---|---|
| Weight: | 6OZ |
| Material: | 100% Virgin PP, UN Treated |
Anti Sifting Un Certified Bulk Bags for Heavy Duty Transport Solutions
| Moisture Proof: | Yes |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Customizable: | Yes |
1 Ton Container Liner Bags Jumbo Size 90x90x120cm for International Trade
| Color: | White |
|---|---|
| Size: | 90x90x100cm |
| Safety Factor: | 5:1 |
UV Resistant Customized Big Bag Sack ISO Certified
| Top: | Open/Filling/Duffle |
|---|---|
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
| Safety Factor: | 5:1 |
White CROHMIQ Dissipative Anti Static Bulk Bags For Chemical Powder
| Product Name: | Type D Dissipative Bag |
|---|---|
| Material: | CROHMIQ Fabric |
| Color: | White |
Baffle TYPE D Anti Static PP Jumbo Bags Sift Proofing For Chemical Powders
| Color: | Blue |
|---|---|
| Material: | Anti Static Fabric |
| Product Name: | Type-D Baffle Bag |

