All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc un certified bulk bags ] match 93 Products.
1000kg Antistatic Bags Customized Size with Good Cold Resistance
| Features: | Durable, Reusable, Eco-friendly |
|---|---|
| Resistance To Chemical: | Excellent |
| Color: | Black |
Anti - Static Sand Cement Bulk PP Woven Big Bag 4 Cross Corner Loop
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Bulk Packaging PP Ibc Plastic Containers , One Ton Flexible Container Bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP Woven Big Bulk Big Bag FIBC for Rice and food grade Jumbo bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Good Cold Resistance Customized Conductive Big Bag with Good Water Resistance
| Tear Strength: | Excellent |
|---|---|
| Resistance To Corrosion: | Uv |
| Resistance To Chemical: | Excellent |
Open Top Flat Bottom FIbc Shipping Container With 4 Corner Handle , 1000 KG Capacity
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Excellent Resistance To UV Black Conductive Big Bag Anti Static Coating
| Color: | Black |
|---|---|
| Resistance To UV: | Excellent |
| Resistance To Chemical: | Excellent |
PP FIBC Coated and Uncoated 1 Tonne Bags for ADR RID and IMDG Transportation
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Cold Resistant Double Stitch Conductive Big Bag UV Resistant
| Resistance To UV: | Excellent |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |

