All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc un certified bulk bags ] match 93 Products.
100% New Virgin PP Woven Big Bag, Jumbo Bag FIBC for Cement, Lime, Salt, Iron Ore, Silica
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Fertilizer Conductive UV Resistant Big Bag With Abrasion Resistance
| Material: | Conductive Fabric |
|---|---|
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
| Resistance To Water: | Good |
Big Bulk Pp Sack 1000kg FIBC Jumbo Bag For Cement
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
1000kg Load Capacity UN Big Bag 6mil Thickness Durable Packaging
| Type: | Circular |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Load Capacity: | 1000kg |
UN Big Bag Your One-Stop Destination For And Affordable Bulk Packaging Solutions
| Type: | Circular |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Load Capacity: | 1000kg |
Fertilizer Conductive Big Bag With Chemical Resistance And Water Resistance
| Resistance To Water: | Good |
|---|---|
| Color: | Black |
| Tear Strength: | Excellent |
Waterproof Conductive Big Bag with Abrasion Resistance Less Than 0.5S Static Decay
| Sealing Strength: | Well |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
Good Resistance To Water Conductive Big Bag With Excellent Chemical Resistance
| Resistance To UV: | Excellent |
|---|---|
| Color: | Black |
| Stitch Strength: | Double Stitch |
Antistatic Bags 10^4-10^6 Ohm/sq Customized Size Excellent Abrasion Resistance
| Size: | Big |
|---|---|
| Resistance To UV: | Excellent |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
Customized Conductive Big Bag With Good Resistance To Water And Cold
| Material: | Conductive Fabric |
|---|---|
| Tear Strength: | Excellent |
| Resistance To UV: | Excellent |

