All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc un certified bulk bags ] match 93 Products.
UV Resistance Double Stitch Antistatic Bags 1000kg with Less Than 0.5s Static Decay
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Resistance To UV: | Excellent |
UV Resistance Conductive Big Bag Good Cold Resistance Chemical Resistance
| Color: | Black |
|---|---|
| Tear Strength: | Excellent |
| Stitch Strength: | Double Stitch |
FIBC Plastic Polypropylene 1.5 Ton Pp Woven Big Bags 1000KG Super Sacks Jumbo Bag
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
FIBC Plastic Polypropylene 1.2 Ton Pp Woven Big Bags 1000KG Jumbo Bag Chemical
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
Anti Static UN Big Bag with 6mil Thickness for Bulk Material Packaging and Transport
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Size: | 90x90x120cm |
| Type: | Circular |
Chemical Resistance Conductive Big Bag With Customized Size Sealing Strength Well
| Resistance To Water: | Good |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Resistance To Corrosion: | Uv |
Cold Resistant Conductive Big Bag With Static Decay Less Than 0.5s
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
|---|---|
| Tear Strength: | Excellent |
| Resistance To Chemical: | Excellent |
UN Big Bag with Duffle Top Filling Spout, Baffle for Load Stability, and Cross Corner Loops for Secure Handling
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Filling Spout: | Duffle Top |
| Baffle: | Yes |
3000lbs Big Bag FIBC UV Stabilization for Safe and Secure Transportation
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Customizable: | Yes |
Transport Big Bag FIBC 6OZ Fabric for Safe and Durable Transport
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |

