All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc un certified bulk bags ] match 93 Products.
white 2200LBS Polypropylene Jumbo Bulk Big Bag FIBC
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Black Conductive Big Bag With Excellent Chemical Resistance Static Decay 0.5 Seconds
| Resistance To UV: | Excellent |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Tear Strength: | Excellent |
4400lbs Load Capacity Blue Anti Static Poly Bags with Moisture Resistance
| Uv Resistant: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 4400 Lbs |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
Conductive Big Bag In Black With Conductive Fabric And Surface Resistance
| Color: | Black |
|---|---|
| Resistance To UV: | Excellent |
| Material: | Conductive Fabric |
Good Resistance to Water Antistatic Bags 1000kg with Well Sealing Strength
| Material: | Conductive Fabric |
|---|---|
| Resistance To Water: | Good |
| Stitch Strength: | Double Stitch |
Customized Conductive Big Bag With Excellent UV Resistance And Corrosion Resistance
| Surface Resistance: | 10^4-10^6 Ohm/sq |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Stitch Strength: | Double Stitch |
Convenient and Stylish Blue Kid School Bag with Filling Spout
| Color: | White |
|---|---|
| Corner Loops: | 4 |
| Top: | Filling Spout |
Double Chain Stitching and 4 Corner Loops Conductive Big Bag for Conductive Packaging
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Usage: | Transportation/Storage |
| Loop Color: | Blue |
White UN Big Bag FIBC with 1000kg Load Capacity Filling Spout and Customized Logo Printing
| Static Protection: | Yes |
|---|---|
| Color: | White |
| Load Capacity: | 1000kg |
UN Big Bag FIBC Big Bag with Top Filling Spout for Tote Handbag and Sports Sling Luggage
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Static Protection: | Yes |
| Corner Loops: | 4 |

