All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ transport flexible intermediate bulk container bags ] match 109 Products.
Anti Static Baffle Bag for Safe and Secure Seed Storage
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Uv Resistance: | Yes |
| Baffle: | Yes |
Dustproof FIBC Polypropylene For Safe And Clean Transportation Solutions
| Chain Loop: | 12'' Long |
|---|---|
| Internal Partitiion: | Yes, 4pcs At Corners |
| Corner Loops: | 4 |
Customized Zipper Agriculture Baffle Bag with 4 Corner Loops
| Moistureproof: | Yes |
|---|---|
| Chain Loop: | 12'' Long |
| Color: | White,beige |
Food Grade FIBC Bulk Bag 2205lbs Capacity with Filling Spout
| Capacity: | 2205lbs |
|---|---|
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
| Sf: | 5:1, 6:1, |
500-2500kg Lifting Capacity Fibc Bulk Bag UV Resistant Coated with PE/PP Liner
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| MOQ: | 500pcs |
| Top: | Open/Filling/Duffle |
Internal Partitiion Yes Baffle Bag with 4 Corner Loops and Heavy-Duty Baffle Construction
| Recyclable: | Yes |
|---|---|
| Internal Partitiion: | Yes, 4pcs At Corners |
| Material: | Polypropylene |
Durable UN Big Bag With White Color Baffle And Filling Spout Duffle Top For Packaging Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Filling Spout: | Duffle Top |
| Static Protection: | Yes |
4 Corner Loops Baffle Bag With Dustproof Design And Up To 2000 Kg Load Capacity For Sturdy Packaging Solutions
| Minimum Oeder Quantity: | 1*20\'fcl |
|---|---|
| Dustproof: | Yes |
| Corner Loops: | 4 |
Customized Liner And Anti-static Ability In Baffle Bag With Internal Partition
| Zipper: | Customized |
|---|---|
| Internal Partitiion: | Yes, 4pcs At Corners |
| Minimum Oeder Quantity: | 1*20\'fcl |
White Anti-Static UN Big Bag with Blue Loops 1000kg Capacity
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
|---|---|
| Color: | White |
| Static Protection: | Yes |

