All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ transport flexible intermediate bulk container bags ] match 109 Products.
3000lbs Big Bag FIBC UV Stabilization for Safe and Secure Transportation
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Customizable: | Yes |
35x35 Big Bag FIBC Ideal for IMDG Shipping Requirements
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Color: | White |
| Uv Protection: | Yes |
Customizable And Durable Big Bag FIBC For Bulk Material Storage
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Color: | White |
| Uv Protection: | Yes |
Food Grade FIBC Bulk Bag with Conical Bottom 2205lbs Capacity
| Bottom Option: | Discharge Spout, Flat Bottom, Conical Bottom |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout, Duffle Top, Open Top |
| Sf: | 5:1, 6:1, |
SGS Approved Jumbo Bulk Bags for Heavy Load Capacity and Durability
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Material: | Polypropylene |
2205 Lbs Capacity Anti Static Baffle Jumbo Bag for Heavy Duty Storage
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Moistureproof: | Yes |
| Color: | White |
Food Grade FIBC Bulk Bag 95x95x110cm with 5:1 SF Ratio
| Lifting Loops: | 2, 4, 6 |
|---|---|
| Sf: | 5:1, 6:1, |
| Size: | 90x90x100cm, 95x95x110cm, 100x100x120cm |
Big Bag FIBC The Perfect Packaging Solution for Your Heavy Duty and High Capacity Products
| Uv Protection: | Yes |
|---|---|
| Usage: | Transportation And Storage Of Bulk Materials |
| Top Option: | Filling Spout |
4 Mil Big Bag FIBC for Bulk Loading and Anti Sifting Requirements
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Color: | White |
| Moisture Proof: | Yes |
Anti Static Baffle Bag The Perfect Packaging Solution for Your Business Needs
| Dustproof: | Yes |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Baffle: | Yes |

