All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ transport flexible intermediate bulk container bags ] match 109 Products.
Anti Static Bulk Bags for Conductive Material Storage and Transportation
| Size: | Customizable |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Color: | Blue |
UV Resistant Fibc Bulk Bags 500-2500kg Lifting Capacity MOQ 500pcs
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Color: | White, Blue, Green, Etc. |
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
Anti Static UN Big Bag with 6mil Thickness for Bulk Material Packaging and Transport
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Size: | 90x90x120cm |
| Type: | Circular |
UN Big Bag FIBC Bulk Bag with Blue Loop Color Filling Spout and Double Chain Stitching
| Static Protection: | Yes |
|---|---|
| Use: | Tote Handbag-sports Sling Lugage |
| Top: | Filling Spout |
1000kg Load Capacity UN Big Bag 6mil Thickness Durable Packaging
| Type: | Circular |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Load Capacity: | 1000kg |
3000LBS One Ton Big Bag Jumbo Bag for Heavy Duty Industrial Applications
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Size: | 90x90x100cm |
UN Big Bag Your One-Stop Destination For And Affordable Bulk Packaging Solutions
| Type: | Circular |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Load Capacity: | 1000kg |
Food Grade FIBC Bulk Bag with UV Treatment ASTM G 154-00
| Material: | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
Industrial Polypropylene Fibc Bulk Bag With Liner & Printing
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
|---|---|
| MOQ: | 500pcs |
| Material: | Polypropylene |
Customized Big Bag Sack with Label and Printing
| Printing: | Yes |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Size: | Customized |

