All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ transport flexible intermediate bulk container bags ] match 109 Products.
1000KGS PP Woven Baffle Bag FIBC Optimal Choice for Bulk Handling Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Dustproof: | Yes |
| Anti-Slip: | Yes |
Industry chemical powders 2 ton transportation baffle bag , transport big bag
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Cube Bag |
| Liner: | No |
Virgin PP 4-Panel baffle bag for the transportation / storage bulk goods
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP polypropylene 1250KGS 4-Panel baffle bag for transportation / storage seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2750lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Grey PP Fabric 1000KGS 4 Panel Big Jumbo Bags For Transportation Storage Seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP Fabric Cross Corner Baffle Bag FIBC for Seeds Storage and Transport
| Color: | Customized |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Stitching: | Reinforced |
2860lbs 4 Panel Food Grade Fibc Jumbo Bags 6OZ Uncoated Polypropylene
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
4 Panel PP Fabric 1000KGS Baffle Bag Fibc For Seeds Package
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Food Grade FIBC Bulk Bag ASTM G 154-00 UV Standard 100% Virgin Polypropylene
| Swl: | 500kg, 1000kg, 1500kg |
|---|---|
| Feature: | Food Grade |
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’, |

