All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ transport flexible intermediate bulk container bags ] match 117 Products.
Customizable Big Bag FIBC for Your Specific Packaging Requirements
| Size: | 90x90x100cm |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Capacity: | 1000kg |
Industrial Grade UN Big Bag Flexible Container for Loading Unloading and Transport
| Color: | White |
|---|---|
| Corner Loops: | 4 |
| Loops: | Cross Corner |
Bulk Packaging PP Ibc Plastic Containers , One Ton Flexible Container Bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
UN Big Bag FIBC Big Bag with Top Filling Spout for Tote Handbag and Sports Sling Luggage
| Load Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Static Protection: | Yes |
| Corner Loops: | 4 |
UN Big Bag FIBC Bulk Bag with Duffle Top Filling Spout Double Chain Stitching and White Color for Secure Bulk Transport
| Usage: | Transportation/Storage |
|---|---|
| Logo: | Accept Customized Logo Printing |
| Baffle: | Yes |
Flexible Intermediate Bulk Containers/ PP Woven Jumbo Bags FIBC with 1000kg capacity
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Tansportation powder storage Flexible Intermediate Bulk Containers Fibc
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | Up To 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
White UN Big Bag FIBC with 1000kg Load Capacity Filling Spout and Customized Logo Printing
| Static Protection: | Yes |
|---|---|
| Color: | White |
| Load Capacity: | 1000kg |
Open Top Big Bag FIBC with 1 Lifting Loop and UV Resistant Coating for Lightweight Bulk Material Handling
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Liner Material: | PE/PP |
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
Customized Big Bag FIBC with PE PP Liner Material and Plain Discharge Spout for Versatile Applications
| Coating: | UV Resistant |
|---|---|
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |

