All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ transport flexible intermediate bulk container bags ] match 109 Products.
Humidity Resistant Foldable Big Bag FIBC PP Circular Bulk Bag For Mineral
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg-2000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
35x35" PP Bulk Bag / Chemical Big Bag FIBC For Chemicals Goods
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
FIBC 100% Pure Pp Material Ton Bag , Jumbo Plastic Bag With Baffle
| Color: | White, |
|---|---|
| Material: | PP |
| Construction: | Upanel |
Transportation grains / granules baffle big bag , Volume 20 to 115 cubic feet
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
2500 LBS Big Bag FIBC Heavy-Duty Solution for Large-Scale Material Packaging
| Weight: | 1.5kg |
|---|---|
| Color: | White |
| Top Option: | Filling Spout |
2205lbs Groundable Big Bag FIBC for Large Capacity Material Handling
| Color: | White |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Moisture Proof: | Yes |
Food Grade IBC Bulk Bags with SGS Certification and 2500 LBS Capacity
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
Cross Corner 2205 Lbs Baffle Bag for Heavy Duty Industrial Applications
| Printing: | Customized |
|---|---|
| Name: | PP Fabric 4 Panel Baffle Bag |
| Size: | Customized |
UV Stabilization 1 Tonne FIBC Bulk Bag for Pharmaceutical Products
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Customizable: | Yes |
| Moisture Proof: | Yes |
1 Tonne PP Big Bag FIBC for Bulk Transport and Storage
| Type: | Big Bag |
|---|---|
| Material: | FIBC |
| Treatment: | UV Treated |

