All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ type c big bulk bags ] match 175 Products.
2200LBS U-Panel Sand / Cement / Soil FIBC Jumbo Bag , 5-1 Safety Factor
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White |
Discharge Bottom Big Bag FIBC with Safety Factor 5:1 and UV Resistant Coating for Heavy Duty Material Handling
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
|---|---|
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
| MOQ: | 500pcs |
Industrial Packaging Large cross corner 1 Tonne Bags OF Polypropylene
| Color: | Grey |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Cement / minerals / chemicals transportation 1 Tonne bags FIBC U-panel
| Product Name: | U-panel 1 Ton Bag |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
U-panel construction open top 1 ton bag
| Product Name: | Open Top 1 Ton Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Chemical Flexible Intermediate Bulk big bag jumbo 3000lbs Big Bag FIBC
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
NEL Certificate 4 Panel Conductive Big Bag with corner baffles
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
3300lbs Anti Static Polypropylene PP Fabric White Color Conductive Jumbo Bag
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Tubular Top Bottom Polypropylene Conductive Big Bag Custom Logo
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
UV Resistant Coating Fibc Bulk Bag for Polypropylene Material in Customized Sizes
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
|---|---|
| Liner Material: | PE/PP |
| Label: | Yes |

