All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ type c big bulk bags ] match 175 Products.
Storage Dyes Flammable Chemical Products FIBC Jumbo Bag Conductive
| Capacity: | 500kgs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Product Name: | Grounded Big Bag |
PP material normal baffle cube bag FIBC for flour / carbons / chemical powders
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Q Bag |
| Capacity: | Up To 3300lbs |
Warehouse 1.5T Soybeans Seeds Polypropylene Baffle Bag Uncoated Surface
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
4 Loops UN Certified 600kg Pp Fibc Bags With Flat Bottoms
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 600kg |
| Safety Ratio: | 6:1 |
White Food Grade industrial Big Bags FIBC Four-panel for rice / flour
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
| Color: | White |
Flat Bottom Food Grade FIBC , Fibc Big Bags With Filling Spout
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
| Color: | White |
Jumbo Bags 1000kg Food Grade FIBC with anti-static liner UV treated
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Large PP polypropylene 3000lbs white Food Grade FIBC / 1 ton bag
| Capacity: | Up To 4400lbs |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
2200 Lbs White Food Grade FIBC , One Ton Bag Uncoated With PE Liner
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |

