All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ type c big bulk bags ] match 175 Products.
Baffle square cube bag stock for flour carbons chemical powders shipping
| Capacity: | Up To 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Material: | 100% Virgin PP |
Baffle Conductive Big Bag , Large Anti Static Bags With Pp Fabric Material
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Tall U-Panel Big Bag FIBC , UV Treated Cement Polypropylene Jumbo Bags
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White |
U-panel 1000kg UN big bag , dangerous goods transportation UN FIBC
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 6:1 |
Big Bulk Pp Sack 1000kg FIBC Jumbo Bag For Cement
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
Cross Corner Big Bag FIBC With Baffle And Anti-Sifting For Black Carbon
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | SGS/CPTC |
Beige Four-panel Big PP Container Bag FIBC with side seam loops
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | SGS/CPTC |
Food industry Flexible Intermediate Bulk Containers Tonne Bags OF Polypropylene
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| Color: | White |
| Material: | 100% PP |
Polypropylene Big Bag Food Grade FIBC UV treated for food industry
| Safety Ratio: | 5:1 |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Material: | 100% Virgin PP |

