All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ type c big bulk bags ] match 175 Products.
ADR Virgin PP Woven UN Big Bag , U Panel Fibc Big Bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Baffle design dangerous chemical powder Storage Antistatic Fibc with sift proofing
| Color: | CROHMIQ White Or Blue |
|---|---|
| Material: | CROHMIQ Fabric |
| Product Name: | Type-D Baffle Bag |
100% New Virgin PP Woven Big Bag, Jumbo Bag FIBC for Cement, Lime, Salt, Iron Ore, Silica
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Coated 1100lbs Anti Static Fibc Conductive Big Bag
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Dyes Powders Groundable Grid Conductive Big Bag 4400lbs capacity
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Virgin PP 2750lbs ASTM G154-00 UN Big Bag Fibc Container For Dangerous Goods
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Polypropylene Groundable Conductive Big Bags Anti Static
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
1 Ton Ventilated Fibc Bags Non Grounded Super Sack
| Product Name: | Non-grounded Big Bag |
|---|---|
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
| Ability: | Anti-static |
Fertilizer Fibc Carry Bag 1000kg For Sand Building Material
| Application: | Carry Bag |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Custom Flours Food Grade FIBC U - Panel With 100% Virgin PP Material
| Safety Ratio: | 5:1 |
|---|---|
| Capacity: | 750kg |
| Material: | 100% Virgin PP |

