All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ un fibc ] match 488 Products.
1000KGS 2205 Lbs Baffle Bag - Heavy Duty Durable and Reliable
| Material: | PP Fabric |
|---|---|
| Panel: | 4 Panel |
| Logo: | Customized |
Customised Four Loops UN style big jumbo bag 600kg OF virgin PP
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 600kg |
| Safety Ratio: | 6:1 |
2200lbs UN big bag for storage dangerous goods
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Color: | White |
| Print: | With Or No |
UN big bag for dangerous goods
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 5:1 |
3000lbs Polypropylene 6OZ Un Certified Bulk Bags for IMDG
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
1000kg Anti Static Emptying Un Rated Bulk Bags Customized Bottom
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
PP Fabric Baffle Bag - 2205 Lbs Capacity for Industrial
| Printing: | Customized |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Name: | PP Fabric 4 Panel Baffle Bag |
Chemical Resistance Conductive Big Bag With Good Resistance To Cold
| Resistance To Corrosion: | Uv |
|---|---|
| Resistance To Cold: | Good |
| Material: | Conductive Fabric |
Conductive Fabric Antistatic Bags 1000kg Excellent Resistance to Chemical
| Size: | Customized |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Resistance To Chemical: | Excellent |
PP Fabric Baffle Bag with Seeds and Cross Corner
| Color: | Customized |
|---|---|
| Logo: | Customized |
| Material: | PP Fabric |

