All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 266 Products.
Cement Mineral Construction Tubular Circular Big Bag FIBC 500kg To 1.5 Ton
| Product Name: | Circular Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | Up To 3300lbs |
Flat Bottom Food Grade FIBC , Fibc Big Bags With Filling Spout
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
| Color: | White |
Baffle Conductive Big Bag Industrial Bulk Bags Anti - Sifting Goods FIBC
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Two Ton Loading Orange Big Bag FIBC With Four Loops 10'' High / Fully Belted
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Lifting Loops: | Fully Belted |
Polypropylene One Tonne Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Bag Height: | 80'' High |
1.5 Ton Side Seam Big Bag FIBC Polypropylene UV Treated For Industry
| Product Name: | Big Bag |
|---|---|
| Color: | White |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Circular / Tubular Half Cross Corner PP Woven Big Bag FIBC With Stevodore Strape
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | 2200lbs |
1320LBS Bottom Sealed Conductive FIBC , Un Certified Bulk Bags
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
1000KGS Cross Corner Circular / Tube Big Bag FIBC For Granules Packing
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
500KG PP Woven Industrial Bulk Container , Super Sack Bag For Cement / Building Material Packing
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Size Option: | 35*35'', 37*37'',39*39'' |
| Certificate: | SGS/CPTC |

