All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 270 Products.
Big Bulk Pp Sack 1000kg FIBC Jumbo Bag For Cement
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
2860lbs 4 Panel Food Grade Fibc Jumbo Bags 6OZ Uncoated Polypropylene
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
ADR Virgin PP Woven UN Big Bag , U Panel Fibc Big Bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Heavy Duty Circular / Tubular Big Bag FIBC Virgin PP For Storage / Transportation
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Circular / Tubular PP Woven Big Bag FIBC With Zipper Closure Super Sack
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | 2200lbs |
Open Top Yellow Big Bag FIBC UV Treated 2200 LBS For Granular Packaging
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Yellow Big Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Cross Corner Big Bag FIBC With Baffle And Anti-Sifting For Black Carbon
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | SGS/CPTC |
PTA Packing Big Bag FIBC , Four-Panel Bulk Pellet Big Bag Circular
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
PP Material Industrial Food Grade FIBC Big Bags For Rice / Flour / Food
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Custom Size Big Woven Jumbo Bulk Bag Super Sack FIBC For 1000Kg Bulk Products
| Product Name: | 1 Ton U-panel Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |

