All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 266 Products.
Tall Four-Panel Polypropylene Woven Big Bag FIBC Up To 4400lbs Industrial Use
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | SGS/CPTC |
2200lbs storage dangerous goods UN Bulk Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Color: | White |
| Print: | With Or No |
Tall U-Panel Big Bag FIBC , UV Treated Cement Polypropylene Jumbo Bags
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White |
CPTC Full Open Top 500KG Pp Bulk Bags , Fibc Jumbo Bags
| Product Name: | UN Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
1 Ton Virgin PP Ventilated Fibc Big Bulk Bags
| Product Name: | UN Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
Baffle Big Space Saver Bag Bulk Liner Bulk Bag Used FIBC Jumbo Bag Polypropylene
| Usage: | Grain Agriculture Wheat Rice |
|---|---|
| Color: | SGS/CPTC |
| Material: | Polypropylene |
Full open top 500KG UN big bag FIBC Bulk Packing dangerous goods
| Product Name: | UN Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
UN one Tonne bulk bag dangerous goods packing , one ton sand big bag
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 6:1 |
| Certificate: | SGS/CPTC |
3000lbs UN certified bulk bags FIBC of polypropylene 6OZ to 7OZ , customized size
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
Open Top Flat Bottom FIbc Shipping Container With 4 Corner Handle , 1000 KG Capacity
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |

