All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 270 Products.
Grounded PP FIBC Conductive Big Bag Bulk Storage Bags White 2205lbs
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
1000kg Capacity Jumbo Square Bottom Big Bag FIBC with half cross corner
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Four Loops 1000KGS Big Bag FIBC , Soil Mineral Construction One Ton Bulk Bags
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
2200 Lbs White Food Grade FIBC , One Ton Bag Uncoated With PE Liner
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Conductive groundable big bags FIBC for dyes chemical powders flammable goods
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
White Food Grade industrial Big Bags FIBC Four-panel for rice / flour
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
| Color: | White |
Large PP polypropylene 3000lbs white Food Grade FIBC / 1 ton bag
| Capacity: | Up To 4400lbs |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Custom Flours Food Grade FIBC U - Panel With 100% Virgin PP Material
| Safety Ratio: | 5:1 |
|---|---|
| Capacity: | 750kg |
| Material: | 100% Virgin PP |
Food industry Flexible Intermediate Bulk Containers Tonne Bags OF Polypropylene
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| Color: | White |
| Material: | 100% PP |
Large Agricultural Ventilated PP big bags FIBC for agricultural peanuts only
| Product Name: | Ventilated Breathable Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |

