All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 270 Products.
White Black Grey UN Big Bag 4 Colors At Most On One Side Printing
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
100% Pure PP Big Bag/ Baffle Bag/ Q Bag/ FIBC/ Jumbo bag for shipment
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Breathable polypropylene fabric Ventilated bulk bags , vegetable onion tonne bag
| Product Name: | Ventilated Bulk Bags |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Big Bag FIBC with 2 Lifting Loops and 500-2500kg Lifting Capacity Made from Durable Polypropylene
| MOQ: | 500pcs |
|---|---|
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
Baffle design dangerous chemical powder Storage Antistatic Fibc with sift proofing
| Color: | CROHMIQ White Or Blue |
|---|---|
| Material: | CROHMIQ Fabric |
| Product Name: | Type-D Baffle Bag |
Baffle TYPE D Anti Static PP Jumbo Bags Sift Proofing For Chemical Powders
| Color: | Blue |
|---|---|
| Material: | Anti Static Fabric |
| Product Name: | Type-D Baffle Bag |
Cold Resistant Double Stitch Conductive Big Bag UV Resistant
| Resistance To UV: | Excellent |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
PP Woven Big Bulk Big Bag FIBC for Rice and food grade Jumbo bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Four-Panel Big Bag FIBC With Side Seam Loops , Industrial PP Bulk Bag
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | SGS/CPTC |
600kg white UN big bag FIBC , Industrial dangerous goods Jumbo Bags
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | UN Certified Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |

