All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 270 Products.
Firewood packaging Peanut big bags FIBC with ventilated polypropylene fabric
| Product Name: | Ventilated Peanut Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Flammable Goods Bulk Packing Conductive Fibc U - Panel TYPE C
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Conductive Fibc NEL/SGS TYPE C Bag , Anti Static Bags Flammable Goods Bulk Packing
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Ventilated breathable Flexible Intermediate Bulk Containers FIBC for potatos pecans woods
| Product Name: | Ventilated Breathable Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Sift-proofing 4-Panel baffle bag , Industrial 1 Tonne Bulk Bags with filler cords
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Warehouse 1.5T Soybeans Seeds Polypropylene Baffle Bag Uncoated Surface
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
4-Panel 850KGS sift-proofing baffle Polypropylene Bulk Bags for starch
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 1870lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Big 4-Panel Bulk Bag with stevedore strap for soybeans / seeds Packing
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Polypropylene Groundable Conductive Big Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Non - Groundable Conductive Big Bag 500kg For Dangerous Flammable Powders
| Product Name: | Non-grounded big Bag |
|---|---|
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
| Ability: | Anti-static |

