All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 270 Products.
Anti - Static Sand Cement Bulk PP Woven Big Bag 4 Cross Corner Loop
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP FIBC Coated and Uncoated 1 Tonne Bags for ADR RID and IMDG Transportation
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Chemical materials FIBC certified UN big bag capacity up to 3000lbs
| Certificate: | SGS/CPTC |
|---|---|
| Capacity: | Up To 3000lbs |
| Safety Ratio: | 6:1 |
Customised Four Loops UN style big jumbo bag 600kg OF virgin PP
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 600kg |
| Safety Ratio: | 6:1 |
Large 4-Panels 3000lbs circular PP UN big bag FIBC 1 Ton sling design
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Safety Ratio: | 6:1 |
PP Flat Bottom UN Chemical Fibc Big Jumbo Bag 2750lbs 6-1 safety ratio
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 6:1 |
2200lbs UN big bag for storage dangerous goods
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Color: | White |
| Print: | With Or No |
UN big bag for dangerous goods
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 5:1 |
U-panel 1000kg UN big bag , dangerous goods transportation UN FIBC
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 6:1 |
41*41" UV Treated Big Bag FIBC Super Sack U Panel Shaped Moisture Proof
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | SGS/CPTC |

