All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 270 Products.
1 Ton Conductive Big Bag Groundable For Anti - Static Pp Fabric , 5-1 Safety Factor
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
U - Panel TYPE C Conductive Big Bags Liner Bottom Flap For Pills Packaging
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Baffle Conductive Big Bag , Large Anti Static Bags With Pp Fabric Material
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Flammable Goods Conductive Big Bag 4400lbs Capacity
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Cement / minerals / chemicals transportation 1 Tonne bags FIBC U-panel
| Product Name: | U-panel 1 Ton Bag |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Custom-Made Baffle Bags for Your Unique Packaging Requirements
| Moistureproof: | Yes |
|---|---|
| Recyclable: | Yes |
| Material: | Polypropylene |
Food Grade FIBC 1000kg Capacity 100% Virgin Polypropylene
| Usage: | Food, Chemical, Agriculture |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout, Duffle Top, Open Top |
| Size: | 90x90x100cm, 95x95x110cm, 100x100x120cm |
Conductive Fibc Bulk Big Jumbo Antistatic Bags 1000kg 1200kg For Chemical Package
| Loading Weight: | 2Ton |
|---|---|
| Bottom Option (Discharge): | Flat Bottom |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Customized Conductive Big Bag With Excellent UV Resistance And Corrosion Resistance
| Surface Resistance: | 10^4-10^6 Ohm/sq |
|---|---|
| Material: | Conductive Fabric |
| Stitch Strength: | Double Stitch |
Anti Static UN Big Bag with 6mil Thickness for Bulk Material Packaging and Transport
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Size: | 90x90x120cm |
| Type: | Circular |

