All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 270 Products.
Intermediate Bulk Containers Fibc
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | Up To 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
4 Panel PP Fabric 1000KGS Baffle Bag Fibc For Seeds Package
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Cube jumbo storage bags FIBC for flour carbons chemical powders
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
PP material normal baffle cube bag FIBC for flour / carbons / chemical powders
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Q Bag |
| Capacity: | Up To 3300lbs |
Chemical powder baffled FIBC flexible intermediate bulk container OF PP woven
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
Black PP woven baffle bag / Q bag FIBC for powder flour carbons chemical powders
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
Anti Static NEL Fibc Container Earth Resistance Explosion Prevention
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
38X38" 800KG fibc flexible intermediate bulk container bags
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Environmental Recycled Fully Belted Big Bag FIBC Two Ton Four Loop
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Lifting Loops: | Fully Belted |

