All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 270 Products.
Coal Tar Pitch Lumps 2200LBS Jumbo Bags With Cross Corner Or Corner Loops
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Open Top White Jumbo Bags With Top Perimeter For Packing Agricultural Products
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
1 Tonne PP Big Bag FIBC for Bulk Transport and Storage
| Type: | Big Bag |
|---|---|
| Material: | FIBC |
| Treatment: | UV Treated |
4 Mil Big Bag FIBC for Bulk Loading and Anti Sifting Requirements
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Color: | White |
| Moisture Proof: | Yes |
Fertilizer Conductive UV Resistant Big Bag With Abrasion Resistance
| Material: | Conductive Fabric |
|---|---|
| Static Decay: | Less Than 0.5 Seconds |
| Resistance To Water: | Good |
Flexible Intermediate Bulk Containers/ PP Woven Jumbo Bags FIBC with 1000kg capacity
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Four-Panel Industrial Polypropylene Big Bag FIBC For Pellets Transportation
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | White, Black, Orange,Blue, |
Standard U-panel 1.5 ton Big Bag FIBC with open top for construction
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White |
Virgin PP 2750lbs ASTM G154-00 UN Big Bag Fibc Container For Dangerous Goods
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 5:1 |

