All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ uv stabilization fibc bulk bag ] match 270 Products.
Polypropylene Circular / Tubular Big Bag FIBC For PET Resin Packing
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Tansportation powder storage Flexible Intermediate Bulk Containers Fibc
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | Up To 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Agricultural Packing granules / pellets big bag FIBC with stevedore strap
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
500KG TYPE C groundable conductive big baffle bags for dry flammable goods
| Capacity: | 500KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Grey PP Fabric 1000KGS 4 Panel Big Jumbo Bags For Transportation Storage Seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Coated 1100lbs Anti Static Fibc Conductive Big Bag
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Flexible intermediate bulk container 1.5 ton big baffle bag for soybeans / seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Virgin PP 4-Panel baffle bag for the transportation / storage bulk goods
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Industry chemical powders 2 ton transportation baffle bag , transport big bag
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Cube Bag |
| Liner: | No |
Baffle square cube bag stock for flour carbons chemical powders shipping
| Capacity: | Up To 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Material: | 100% Virgin PP |

