All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 4 panel baffle fibc bag ] match 81 Products.
Cross Corner 2205 Lbs Baffle Bag for Heavy Duty Industrial Applications
| Printing: | Customized |
|---|---|
| Name: | PP Fabric 4 Panel Baffle Bag |
| Size: | Customized |
Agricultural Packing granules / pellets big bag FIBC with stevedore strap
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1000KGS 2205 Lbs Baffle Bag - Heavy Duty Durable and Reliable
| Material: | PP Fabric |
|---|---|
| Panel: | 4 Panel |
| Logo: | Customized |
1000KGS PP Woven Baffle Bag FIBC Optimal Choice for Bulk Handling Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Dustproof: | Yes |
| Anti-Slip: | Yes |
Anti Static Baffle Bag for Safe and Secure Seed Storage
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Uv Resistance: | Yes |
| Baffle: | Yes |
PP Fabric Baffle Bag with Seeds and Cross Corner
| Color: | Customized |
|---|---|
| Logo: | Customized |
| Material: | PP Fabric |
Baffle TYPE D Anti Static PP Jumbo Bags Sift Proofing For Chemical Powders
| Color: | Blue |
|---|---|
| Material: | Anti Static Fabric |
| Product Name: | Type-D Baffle Bag |
Virgin Woven Flexible Intermediate Bulk Fibc Jumbo Bulk Bags
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |

