All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 4 panel baffle fibc bag ] match 81 Products.
TYPE D Conductive Blue PP Jumbo Bags Anti - Sift Anti Static Bulk Bags For Chemical Powders
| Color: | Blue |
|---|---|
| Material: | Anti Static Fabric |
| Product Name: | Type-D Jumbo Bag |
Big Bulk Pp Sack 1000kg FIBC Jumbo Bag For Cement
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
1000kg Anti Static Emptying Un Rated Bulk Bags Customized Bottom
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |
500KG TYPE C groundable conductive big baffle bags for dry flammable goods
| Capacity: | 500KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Daffle Fibc Jumbo Bulk Bags UV Treated BOPP Printing
| Product Name: | Type C Conductive Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | White |
Big Bag Baffle Liner For Agricultural Products Storage , 100% New Material
| Product Name: | Baffle Liner |
|---|---|
| Thickness: | 4mil |
| Construction: | Baffle, Cube |
Flat Bottom Food Grade FIBC , Fibc Big Bags With Filling Spout
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
| Color: | White |
Clear PE Liner Bag With Fins And Sewed Attachment , SGS / CPTC Certificate
| Product Name: | Liner With Baffle |
|---|---|
| Attachment: | With Fins And Sewed |
| Construction: | Baffle, Cube |
Conductive Fibc NEL/SGS TYPE C Bag , Anti Static Bags Flammable Goods Bulk Packing
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
White Food Grade industrial Big Bags FIBC Four-panel for rice / flour
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
| Color: | White |

