All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 4 panel baffle fibc bag ] match 81 Products.
1000KGS 4 Panel Baffle Fibc Bag for Heavy Duty Logistics and Storage
| Color: | Customized |
|---|---|
| Printing: | Customized |
| Surface: | Smooth |
4 Panel Baffle Jumbo Bag for Seeds Durable Reliable
| Stitching: | Reinforced |
|---|---|
| Surface: | Smooth |
| Printing: | Customized |
4 Panel PP Fabric 1000KGS Baffle Bag Fibc For Seeds Package
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1.5 Tons 4 Panel Baffle Big FIBC Bulk Bag Blue / Orange Color For Loading
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Lifting Loops: | Fully Belted |
2860lbs 4 Panel Food Grade Fibc Jumbo Bags 6OZ Uncoated Polypropylene
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Grey PP Fabric 1000KGS 4 Panel Big Jumbo Bags For Transportation Storage Seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP polypropylene 1250KGS 4-Panel baffle bag for transportation / storage seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2750lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Virgin PP 4-Panel baffle bag for the transportation / storage bulk goods
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Sift-proofing 4-Panel baffle bag , Industrial 1 Tonne Bulk Bags with filler cords
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Powder packing 4-Panel baffle bag 1000KGS OF 100% virgin green PP fabric
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |

