All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ 4 panel baffle fibc bag ] match 81 Products.
Transportation grains / granules baffle big bag , Volume 20 to 115 cubic feet
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
4-Panel 850KGS sift-proofing baffle Polypropylene Bulk Bags for starch
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 1870lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Big 4-Panel Bulk Bag with stevedore strap for soybeans / seeds Packing
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
2205 Lbs 4 Panel Cross Corner Baffle Bag for Heavy Duty
| Stitching: | Reinforced |
|---|---|
| Zipper: | Customized |
| Usage: | Packaging |
Natural Color Baffled PEliner Big Bag 4 Panel With Square Bottom Shaped
| Product Name: | Baffle Construction Liner |
|---|---|
| Thickness: | 4mil, 6mil |
| Construction: | Baffle, Cube |
4 Panel FIBC Type C Cross Corner Big Bulk Big Jumbo Bags PP 2205 Lbs
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Coated 1100lbs Anti Static Fibc Conductive Big Bag
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Jumbo 2205lbs PP Flexible Intermediate Bulk Container Bags
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
PP Fabric Cross Corner Baffle Bag FIBC for Seeds Storage and Transport
| Color: | Customized |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Stitching: | Reinforced |
PP Fabric Baffle Bag - 2205 Lbs Capacity for Industrial
| Printing: | Customized |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Name: | PP Fabric 4 Panel Baffle Bag |

