All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
1500kg PP Jumbo Fibc 4 Loops Un Certified Bulk Bags
| Capacity: | 600KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Large Agricultural Ventilated PP big bags FIBC for agricultural peanuts only
| Product Name: | Ventilated Breathable Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Custom Ventilated Bulk Bags , PP Woven Bag for Packing Firewood
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", |
| Color: | White, Blue, |
Blue Fibc Bags Durable Bulk Packaging Solution for Your Business Needs
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| UV Protection: | Yes |
| Size: | 35 X 35 X 50 Inches |
Tall Red Firewood Ventilated Mesh FIBC Bulk Bag With Corner Loops 2202 Lbs
| Product Name: | Tall Red Ventilated Firewood FIBC Bags |
|---|---|
| Lifting Loops: | Side-seam Loops |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Water Penetrating PP Fabric Ventilated Bulk Bags For One Ton Package
| Product Name: | Water-penetrating Fabric Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
Baffle Conductive Industrial Bulk Bags Anti - Sifting For Flammable Goods
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Four - Panel 600KG Conductive Big Bag , White Polypropylene Big Bulk Bag
| Capacity: | 600KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Cement PP Woven Bag Big Bag FIBC Red Orange Yellow Blue Green
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
White PP Woven Big Bag FIBC Super Sack Bulk Bag 35'' X 35'' X 47''
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |

