All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 303 Products.
Custom Size Big Woven Jumbo Bulk Bag Super Sack FIBC For 1000Kg Bulk Products
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
1000kg PP Woven Super Sack Bulk Bag Customized Logo
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Conductive PP Big Bag 1 Ton Super Sack Bulk Bag Jumbo Big Bag
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Large Circular / Tubular FIBC White Gravel Bulk Bag OF Polypropylene
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Large PP polypropylene 3000lbs white Food Grade FIBC / 1 ton bag
| Capacity: | Up To 4400lbs |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Blue Sift - Proofing Big Bag FIBC PP Woven Circular Jumbo Bags With Square Bottom
| Print: | Three Colors At Most On One Panel |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Baffle Conductive Big Bag Industrial Bulk Bags Anti - Sifting Goods FIBC
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
1500kg Food Grade FIBC bulk Bag , PP Polypropylene Jumbo Bags
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
UV treated anti-sifting Food Grade big Bulk Bag FIBC one tonne capacity
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Super Sack 1 Ton Fibc Big Jumbo Bags
| Product Name: | Big Bag Bulk Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | 100% Virgin Polypropylene |

