All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
Anti - Static Sand Cement Bulk PP Woven Big Bag 4 Cross Corner Loop
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Baffle TYPE D Anti Static PP Jumbo Bags Sift Proofing For Chemical Powders
| Color: | Blue |
|---|---|
| Material: | Anti Static Fabric |
| Product Name: | Type-D Baffle Bag |
TYPE D Conductive Blue PP Jumbo Bags Anti - Sift Anti Static Bulk Bags For Chemical Powders
| Color: | Blue |
|---|---|
| Material: | Anti Static Fabric |
| Product Name: | Type-D Jumbo Bag |
UN One Tonne Bulk Bag Dangerous Goods Packing One Ton Sand Big Bag
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 6:1 |
| Certificate: | SGS/CPTC |
2200lbs storage dangerous goods UN Bulk Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Color: | White |
| Print: | With Or No |
3000lbs Polypropylene 6OZ Un Certified Bulk Bags for IMDG
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
UN one Tonne bulk bag dangerous goods packing , one ton sand big bag
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 6:1 |
| Certificate: | SGS/CPTC |
3000lbs UN certified bulk bags FIBC of polypropylene 6OZ to 7OZ , customized size
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
4 Mil/6mil Anti-Static Big Bag FIBC Bulk Bags for Industrial Use
| Moisture Barrier: | Up To 3,000 LBS |
|---|---|
| Stabilization: | UV |
| Color: | White |
1000KGS Baffle Bulk Bag for Seeds 2205 Lbs Capacity
| Material: | PP Fabric |
|---|---|
| Closure: | Customized |
| Panel: | 4 Panel |

