All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
PP Flat Bottom UN Chemical Fibc Big Jumbo Bag 2750lbs 6-1 safety ratio
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | Big Bag With UN Certification |
| Safety Ratio: | 6:1 |
4400lbs Blue Fibc Anti Static Bulk Bags Durable Solution For Packaging
| UV Protection: | Yes |
|---|---|
| Product Name: | Ungroundable Anti Sift Anti Static Bulk Bags |
| Size: | 35 X 35 X 50 Inches |
PE / PP Liner Material Fibc Bulk Bag With 4/2/1 Lifting Loops And Certificates
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
500KG 6OZ PP Large Bulk Bags for Bulk Packaging Solutions
| Color: | White |
|---|---|
| Weight: | 6OZ |
| Material: | 100% Virgin PP, UN Treated |
UV Resistant Fibc Bulk Bags 500-2500kg Lifting Capacity MOQ 500pcs
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Color: | White, Blue, Green, Etc. |
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
6OZ Ventilated Bulk Bags Recyclable for Transport
| Type: | Big Bag |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| Material: | PP |
FIBC Bulk UN Big Bag Dangerous Goods Jumbo Bag 1000kg ASTM G 154-00
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1000kg Anti Static Emptying Un Rated Bulk Bags Customized Bottom
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |

