All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 303 Products.
CPTC Full Open Top 500KG Pp Bulk Bags , Fibc Jumbo Bags
| Product Name: | UN Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
35x35" PP Bulk Bag / Chemical Big Bag FIBC For Chemicals Goods
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Chemicals New PP Material Big Bag FIBC Ton Bulk Bag 2205lbs
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
Virgin Woven Flexible Intermediate Bulk Fibc Jumbo Bulk Bags
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
U Panel Industrial PP Bulk Bag FIBC Bulk Bag Big Bag With Cross Corner Loops
| Product Name: | Panel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 39*39’’,41*41’’ |
| Color: | SGS/CPTC |
Potato ventilated bulk bags 1.5tonne , red breathable PP fabric FIBC Bags
| Product Name: | Ventilated Potato Bulk Bags |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
1 Tonne PP Big Bag FIBC for Bulk Transport and Storage
| Type: | Big Bag |
|---|---|
| Material: | FIBC |
| Treatment: | UV Treated |
1 Ton Virgin PP Ventilated Fibc Big Bulk Bags
| Product Name: | UN Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
35x35" Chemical UN Big Bag / PP Bulk Bag / FIBC For Dangerous Goods
| Product Name: | One Ton Gravel Bag |
|---|---|
| Capacity: | Up To 2200lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Custom Size Big Woven Jumbo Bulk Bag Super Sack FIBC For 1000Kg Bulk Products
| Product Name: | 1 Ton U-panel Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |

