All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
500-2500kg Lifting Capacity Bulk Bag with Liner High Capacity and Durability
| Liner Material: | PE/PP |
|---|---|
| Coating: | UV Resistant |
| Color: | White, Blue, Green, Etc. |
1000KGS 2205 Lbs Baffle Bag - Heavy Duty Durable and Reliable
| Material: | PP Fabric |
|---|---|
| Panel: | 4 Panel |
| Logo: | Customized |
Flexible Intermediate Bulk Containers/ PP Woven Jumbo Bags FIBC with 1000kg capacity
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Polypropylene Big Bag Sack Plain / Discharge / Spout Green Color
| Liner Material: | PE/PP |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
FIBC Plastic Polypropylene 1.2 Ton Pp Woven Big Bags 1000KG Jumbo Bag Chemical
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
Circular Groundable Container Liner Bags for Bulk Goods Storage and Transportation
| Printable: | Yes |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Bottom Size: | 35*35'', 39*39'', 41*41'' |
1 Tonne Anti-Sifting Container Liner Bags 6mil Waterproof Cargo Bags for Industrial
| Material: | PP |
|---|---|
| UV Protection: | Yes |
| Feature: | Waterproof , Recyclable, Anti Sifting |
ADR Virgin PP Woven UN Big Bag , U Panel Fibc Big Bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP Fabric Baffle Bag - 2205 Lbs Capacity for Industrial
| Printing: | Customized |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Name: | PP Fabric 4 Panel Baffle Bag |
4 Panel Baffle Jumbo Bag for Seeds Durable Reliable
| Stitching: | Reinforced |
|---|---|
| Surface: | Smooth |
| Printing: | Customized |

