All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
1000KGS tall 4-Panel baffle bag 100% virgin PP for granules packing
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP polypropylene 1250KGS 4-Panel baffle bag for transportation / storage seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2750lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Transparent PE Shipping Container Liners Form Fit Liner , 1000kgs Loading
| Material: | LLDPE+LDPE |
|---|---|
| Construction: | Form Fit, Tube Liner |
| Name: | Form Fit PE Big Bag Liner |
Feed Stuff / Mineral Powder Foldable Starch Baffle Bag Jumbo Plastic Bag ISO 9001 2008
| Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Color: | White,beige |
Flexible intermediate bulk container 1.5 ton big baffle bag for soybeans / seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Flour / carbons 1 tonne big baffle bag , 2200lbs capacity 1 ton Jumbo Bags
| Color: | Yellow |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Baffle square cube bag stock for flour carbons chemical powders shipping
| Capacity: | Up To 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Material: | 100% Virgin PP |

