All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
Cube jumbo storage bags FIBC for flour carbons chemical powders
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
Grey PP Fabric 1000KGS 4 Panel Big Jumbo Bags For Transportation Storage Seeds
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1 Ton Super Sack Conductive Big Bag With HDPE Liner
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Feature: | Breathable |
| Material: | 100% Polypropylene |
Agricultural Packing granules / pellets big bag FIBC with stevedore strap
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Environmental Recycled Fully Belted Big Bag FIBC Two Ton Four Loop
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Lifting Loops: | Fully Belted |
Polypropylene Circular / Tubular Big Bag FIBC For PET Resin Packing
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Tansportation powder storage Flexible Intermediate Bulk Containers Fibc
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | Up To 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
500KG TYPE C groundable conductive big baffle bags for dry flammable goods
| Capacity: | 500KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Virgin PP 4-Panel baffle bag for the transportation / storage bulk goods
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Powder packing 4-Panel baffle bag 1000KGS OF 100% virgin green PP fabric
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |

