All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
Standard U-panel 1.5 ton Big Bag FIBC with open top for construction
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White |
2860lbs 4 Panel Food Grade Fibc Jumbo Bags 6OZ Uncoated Polypropylene
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2860lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
2205 Lbs 4 Panel Cross Corner Baffle Bag for Heavy Duty
| Stitching: | Reinforced |
|---|---|
| Zipper: | Customized |
| Usage: | Packaging |
Container Big Bulk Jumbo Fibc Bags 1 Ton 1.5 Ton 2 Ton With Nylon Webbing Lifting
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Industrial Plastic Jumbo Bag Custom Packing Big Sack 2000KG
| Loop: | 4 Loops Strong Durable |
|---|---|
| Material: | PP |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Container Big Bulk Jumbo Fibc Bags 1 Ton 1.5 Ton 2 Ton For Transporting 38*38*50"
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Chemical powder baffled FIBC flexible intermediate bulk container OF PP woven
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
Black PP woven baffle bag / Q bag FIBC for powder flour carbons chemical powders
| Product Name: | Baffle Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Standard: | ASTM G 154-00 |
Conductive Fibc Bulk Big Jumbo Antistatic Bags 1000kg 1200kg For Chemical Package
| Loading Weight: | 2Ton |
|---|---|
| Bottom Option (Discharge): | Flat Bottom |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Intermediate Bulk Containers Fibc
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | Up To 3300lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |

